b_300_300_16777215_00_images_parisa.jpg

به گزارش ندای سکوت به نقل از روابط عمومی مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع)، مهراد اکبری نامدار مدیر مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز، اظهار داشت: صبح امروز اهدا کبد، کلیه ها و عروق قلب بیمار 30 ساله که به علت مرگ مغزی در این مرکز بستری شده بود با رضایت خانواده وی و تایید مرگ مغزی شدن از سوی اساتید این مرکز به سه نفر زندگی دوباره بخشید.  


مدیر مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) افزود: یکی از کلیه ها به خانم 32 ساله و دیگری به آقای 54 ساله توسط افشار زمردی متخصص جراحی پیوند کلیه و محسن محمد رحیمی متخصص جراحی کلیه و فلوشیپ پیوند کلیه و تیم جراحی پیوند کلیه  با موفقیت انجام یافت.
وی اضافه کرد: کبد اهدا شده نیز  توسط فرزاد کاکایی متخصص جراحی و فوق تخصص پیوند اعضاء و تیم جراحی پیوند این مرکز با موفقیت انجام یافته و حال عمومی هر سه بیمار رضایت بخش است. 
نامدار با تاکید بر اهمیت پیوند کبد و انجام موفقیت آمیز آن در شهر تبریز یادآور شد: عمل پیوند کبد یکی از حساس ترین و سخت ترین اعمال جراحی محسوب می شود لذا با تلاش ها و همکاری هایی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و اساتید مجرب بخش پیوند اعضاء این مرکز در این راستا صورت گرفته امید است در آینده شاهد رشد بیش از پیش این نوع اعمال در تبریز و مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) باشیم. 
مدیر بیمارستان امام رضا (ع)تبریز ابراز داشت: این پیوند اولین پیوند سال جاری و نیز هفتمین پیوند کبد موفقیت‌آمیز شهر تبریز می باشد که به دست توان مند  مختصصان و جراحان مجرب بخش پیوند اعضاء این مرکز به ثمر نشسته است. 
نامدار ضمن تشکر و قدردانی  از خانواده صمدی، اهداء کننده اعضاء گفت: فرهنگ اهداء عضو در سالهای اخیر گسترش رضایت بخشی داشته تا جایی که خانواده متوفی  با آگاهی کامل و علم به اینکه نتیجه بخشش،  احسان و اهداء عضو چه ثمراتی در جامعه دارد اقدام به اهداء عضو عزیز از دست رفته شان کرده اند و بنده به عنوان عضو کوچکی از جامعه قدردان این خانواده هستم.
نامدار افزود : پس از انجام موفقیت آمیز اعمال جراحی پیوند حال عمومی بیماران رضایت بخش بوده و در بخش ویژه پیوند بستری می باشند.
خاطر نشان می شود: پیوند کبد توسط دکتر فرزاد کاکایی متخصص جراحی و فوق تخصص پیوند اعضاء،دکتر تقی زاده متخصص بیهوشی و فوق تخصص پیوند اعضاء، دکتر سیف الله رضایی و دکتر یونس آذری و سایر عوامل تیم جراحی پیوند و پیوند کلیه ها توسط دکتر افشار زمردی متخصص جراحی پیوند کلیه،دکترمحسن محمد رحیمی متخصص جراحی کلیه و فلوشیپ پیوند کلیه و دکتر موثقی متخصص بیهوشی و سایر عوامل تیم جراحی پیوند کلیه در مدت زمان 12 ساعت در بخش پیوند اعضاء بیمارستان امام رضا (ع) تبریز با موفقیت انجام یافت

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

تبلیغ

تست تبلیغ

مقالات

اخبار پربازدید